ISO 9606-1 VE ISO 9606-2 STANDARDINA GÖRE ÇELİK VE ALÜMİNYUM KAYNAKÇISI (LEVHA VE BORULARIN HER POZİSYONDA KAYNAĞI)

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Personel Belgelendirme Kuruluşu, kaynakçıların belgelendirilmesi konusunda TÜRKAK TS EN ISO / IEC 17024 – Personel Belgelendirme Kuruluşu olarak akredite edilmiştir, akreditasyon numaramız AB-0003-P dır. Odamız, EN ISO 9606-1 ve 2 standardına göre kuruluş içi Çelik ve Alümiinyum Kaynakçısı Yetiştirilmek üzere eğitimler gerçekleştirip, sınavlar düzenleyerek Kaynakçı Belgelendirilmesi yapmaktadır. Ülke ve toplum yararları doğrultusunda, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli çelik kaynakçılarının belgelendirilmesi amacıyla bu program için gerekli olan evraklar aşağıda listelenmiştir. Sınavlar, Çarşamba günleri düzenlenir.

BELGELENDİRMEDE ARANACAK ŞARTLAR

  • Okur yazar olmak
  • Belgelendirme ücretini yatırmış olmak

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

  • İmzalı başvuru formu ekinde
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Fotoğraf (Talep edilen belge adedi kadar)

SINAV YERİ Sınavlar MMO uygulamalı Eğitim Merkezinde veya kaynakçı adayının talep edeceği bir iş yerinde gerçekleştirilir. (Sınavın kaynakçı adayının talep ettiği bir iş yerinde gerçekleştirilmesi durumunda, bakımları yapılmış kaynak ekipmanları ve sınavda kullanılacak parçalar kaynakçı adayı tarafından temin edilecektir. Sınav yerinde gerekli iş güvenliği şartları sağlanmış olmalıdır. Sınav sırasında gerekirse, sınav yapıcının isteyeceği belgelendirme standartları ile ilgili gereksinimler karşılanacaktır.)

BELGE GEÇERLİLİK SÜRESİ TS EN 9606-1’e göre sınav tarihinden itibaren 3 yıl, 9606-2’e göre sınav tarihinden itibaren 2 yıldır.

Sınav tarihi katılıma göre belirlenecektir.

 EĞİTİM BAŞVURU FORMUNU DOLDURUN SİZİNLE İLETİŞİME GEÇELİM


%d blogcu bunu beğendi: