HİDROLİK DEVRE ELEMANLARI VE UYGULAMA TEKNİKLERİ KURSU (UYGULAMALI)

Kursun genel çerçevesi ve amacı:

Sanayinin tüm alanlarında etkin ve yaygın şekilde kullanılan hidrolik teknolojisi günümüzde otomasyon tekniğinin sanayide belirleyici öneme kavuşması nedeniyle işletme verimliliğinde başlıca etmenlerden biri haline gelmektedir. Akışkan gücünün ve hızının kontrolünü sağlayan hidrolik teknolojisi sanayinin belkemiği olan demir çelik, makina imalatı, savunma sanayi, iş makinaları, plastik makinaları vb. sektörlerde vazgeçilmez bir önem taşımaktadır. Hidrolik teknolojisinin sanayi sektöründeki vazgeçilmezliği bu alanda yetişmiş insan gücü gereksinimini gün geçtikçe daha da arttırmaktadır. Hidrolik uygulamalar konusunda sanayinin gereksinimi olan mesleki yeterliliğe sahip mühendis ve ara teknik elemanların uygulamalı eğitimini gerçekleştirmek amacıyla Hidrolik Devre Elemanları ve Uygulama teknikleri kursu düzenlenmektedir.

Kurs İçeriği:

Kurs kapsamında hidroliğin tanımı ve uygulama alanları aktarıldıktan sonra, hidroliğin temel ilkeleri ve hidrolik akışkanlar katılımcılara aktarılacaktır. Daha sonra hidrolik eğitim seti üzerinde hidrolik devre elemanları işlevleri ve uygulamaları örnekleri ile katılımcılara aktarılacaktır.

Kurs Programı:

  • Hidroliğin Tanımı ve Tarihçesi, Hidroliğin Uygulama alanları, Hidroliğin Temel İlkeleri Hidrolik Akışkanlar, Hidrolik Pompalar, Hidrolik Valfler, Hidrolik Kullanıcılar, Sızdırmazlık Elemanları, Yağ Temizliği ve Filtrasyon, Aksesuarlar, Hidrolik Güç Üniteleri, Hidrolik İletim Hatları ve Hidrolik Bağlantı Elemanları, Hidrolik Temel Devre Diyagramları ve Uygulamaları, İşlem Sıralama Diyagramları, Hidrolik Akümülatörlar ve Uygulamaları, Lojik Valfler, Oransal ve Servo Valfler, Kapalı Devre Hidrostatik Transmisyon, Örnek Hidrolik Devreler, Hidrolik Semboller ve Birimleri

Kurs Süresi: 5 gün, 40 ders

Kimler Katılmalı: Mühendisler ve Ara Teknik Elemanlar

Kurs Araç ve Gereçleri: Bilgisayar, projeksiyon cihazı, kurs dokümantasyonu, hidrolik eğitim seti ve hidrolik devre elemanlarının kesitleri.

 EĞİTİM BAŞVURU FORMUNU DOLDURUN SİZİNLE İLETİŞİME GEÇELİM


%d blogcu bunu beğendi: