Halit Menemenlioğlu

DEÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Aynı bölümde Yüksek Lisans eğitimini 1988 yılında tamamladı. Ayrıca İşletme Yönetimi eğitimi almıştır. 1986-1995 yılları arasında DEÜ Makina Mühendisliği Bölümü (asistan), Metesan, Teba-Günkol, Çukurova Çelik, Gedik Holding ve Cevher Makina Sanayii A.Ş.’de çalıştı. KALDER (Kalite Derneği) bünyesinde eğitim uzmanı olarak görev aldı. KALDER Ege Bölgesi Şubesi kuruluşunda aktif olarak çalıştı. 1995 yılından itibaren ortağı ve eğitim uzmanı olarak görev aldığı Kaldem Ltd. Şti.den sonra, 2013 yılından bu yana aynı kapsamda serbest olarak çalışmaktadır.

Farklı sektörlerde yer alan birçok kuruluşun yönetim sistemlerinin yapılandırılmasında danışman olarak görev almıştır. Otomotiv, beyaz eşya, tekstil, elektrik-elektronik, turizm-otelcilik, telekomünikasyon, sigara üretimi-pazarlaması, metal imalat, demir-çelik, nakliye, gıda, kimya, plastik, madencilik, mobilya, sigortacılık sektörlerinde kalite yönetim sistemleri; toplam kalite ve üretim sistemlerine yönelik danışmanlık projeleri gerçekleştirmiştir.

KalDer, MMO, KOSGEB gibi kurumlarda uzman eğitimci olarak, Türkiye ve Ege Bölgesi Kalite Ödülü organizasyonlarında değerlendirici ve baş değerlendirici olarak görev almıştır.

2004 yılından bu yana, belgelendirme kuruluşları adına sistem belgelendirme faaliyetlerinde baş denetçi olarak görev almaktadır.

Makine Mühendisleri Odası bünyesinde çalışan AKM’nin akreditasyon çalışmalarına destek vermiştir. Halen MMO bünyesinde eğitim faaliyetlerinde görev almaktadır.

İngilizce bilen Menemenlioğlu, MMO ve KALDER üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.