Günay Ünsal Gülseven

ODTÜ Mühendislik Fakültesi Malzeme-Metalurji mühendisliği bölümünden 1990 yılında lisans mezunu oldu. 2021 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans yaptı. Ayrıca 2016’da ICF kurumundan akredite olan Erickson Koçluk Programını ve 2021’de Pozitif Psikoterapi master programını bitirmiştir.

1991-2014 yılları arasında havacılık, elektronik ve otomotiv bazlı özel sektörde sırası ile TAI, Thomson_Tekfen, Vestel ve BOSCH firmalarında mühendis ve yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Çalışma alanında kalite kontrol, kalite sistem yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, satın alma, proje satın alma, üretim, ARGE, konfigürasyon ve proje yönetimi süreçlerinde ekip üyeliği ve yöneticiliği yapmıştır.

2015 itibariyle teknik ve iletişim alanlarında serbest çalışan olarak danışmanlık, eğitmenlik, öğretim görevliliği ve profesyonel koçluk yapmaktadır. DEÜ, İEÜ de 8 dönem ingilizce olarak verilen kalite konulu derslerde, yarı zamanlı öğretim görevliliğinde bulunmuştur.

KALDER Ege Bölgesi Şubesi ve MMO İzmir Şubesi eğitmenliği sürerken, MMO İzmir şubesinde düzenlenen Kaizen Paylaşımları Etkinliği çalışma grubunda görev yapmıştır, halen Değerlendirme Grubu üyesidir. 2019’da MMO İzmir Şubesi Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansı Yürütme Kurulu üyeliğinde yer almıştır.

EBRD Avrupa Bankası bünyesinde KOBİ lerle çalışabilecek onaylı danışmandır. EMCC, WAPP, TÜKD üyesidir. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’de 2016 itibariyle İzmir Şubesi Yönetim Kurulunda olup, Bursiyer eğitim faaliyetlerinden sorumludur. DEÜ, EÜ ve EMCC ve bazı gönüllü kuruluşların projelerinde mentörlük yapmaktadır. İngilizce bilen Ünsal Gülseven evli ve bir çocuk annesidir.