Atakan Gerger

Dr. Atakan Gerger, Dokuz Eylül Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsünden İstatistik Doktorasına ve Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Toplam Kalite Yönetimi Yüksek Lisans derecelerine sahiptir. İstatistik, Yalın Yönetim, Yalın Altı Sigma, Endüstri 4.0 Dönüşüm Stratejileri, Blokzinciri, Kalite Yönetim Sistemleri, Pazarlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi üzerine akademik ve endüstriyel çalışmaları bulunmaktadır. Bu konular üzerine bilimsel ve hakemli dergilerde yayınlanmış 11 adet makaleye, 15 adet uluslararası sempozyum bildirisine ve 6 adet uluslararası kitap bölümüne sahiptir. Akademik ve endüstri iş deneyimleri ise aşağıda belirtilmiş olduğu gibidir.

2008’den günümüze; Ege Üniversitesi, Ege Meslek Yüksekokulu’nda; Pazarlama ve Satış Teknikleri, Kalite Güvence ve Standartlar, Kalite Yönetim Sistemleri, Tedarik Zinciri Yönetimi, Genel ve Teknik İletişim, Servis Yönetim Organizasyon ve Müşteri İlişkileri ve Lojistik derslerini vermektedir.

Nisan 2020’den günümüze; ER Mühendislik ve Danışmanlık firmasında kurucu ortak olarak eğitimler ve danışmanlık yapmaktadır.

2012 Kasım–2020 Mart tarihlerinde; PFW Havacılık şirketinde bir yıl Teknik Eğitimler Kurucu Müdürü olarak ve 7 yıl Yalın ve Sürekli İyileştirme Bölüm Müdürü olarak görev almıştır.

2005 Kasım–2012 Ekim tarihlerinde; Otokoç Otomotiv A.Ş.’de Yalın Altı Sigma Proje Lideri, Yönetici Geliştirme Merkezinde Eğitmen ve Garanti Bölüm Sorumlusu olarak görev almıştır. 2005 Temmuz–2005 Eylül tarihlerinde; Yorglass Dekoratif Cam A.Ş.’de Kalite Güvence Müdürü olarak görev almıştır.

1997 Ekim–2004 Aralık tarihlerinde; Doğuş Otomotiv İzmir Temsilciliği’nde Kalite Yönetim Temsilciliği, Müşteri İlişkileri Şefi ve Garanti Sorumlusu olarak görev almıştır. 1997 Haziran–1997 Eylül tarihlerinde; Binlik Motorlu Araçlar A.Ş.’de Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak görev almıştır.

Farklı iş birlikleri çerçevesinde; İstatistik, Yalın Yönetim ve Teknikleri, Yalın Altı Sigma, Kalite Yönetim Sistemleri (IATF 16949, AS9100, ISO31000), Endüstri 4.0 (E4.0 dönüşüm stratejileri, E4.0’a giriş, vb.), Pazarlama ve Satış Teknikleri, Problem Çözme Teknikleri, vb. konularda eğitimler ve danışmanlıklar vermektedir.

MMO bünyesinde her yıl düzenlenen Kaizen Paylaşımları Etkinliği’nde değerlendirici olarak görev almaktadır. 2021 yılından bu yana MMO İzmir Şubesi adına alanında eğitimler vermektedir.

Ayrıca; 2019 yılından günümüze başta Çin, Güney Kore ve Japonya’da düzenlenmekte olan Makine Öğrenme ve Yapay Zeka sempozyumlarında hakem ve jüri üyesi olarak görev almaktadır.